INFO A PRAVIDLA FESTIVALU

NĚKOLIK DŮLEŽITÝCH INFORMACÍ A PRAVIDEL !


DOPRAVA

NEJBLIŽŠÍ ŽELEZNIČNÍ ZASTÁVKA (vlaková stanice) - Ždírec nad Doubravou - 5,2 km - (samozřejmě tam jede i autobus)

NEJBLIŽŠÍ AUTOBUSOVÁ ZASTÁVKA - Staré Ransko - 1,3 km - ale moc to tam nejezdí

dále KRUCEMBURK (nám. Jana Zrzavého) - 2,1 km - tam to jezdí častěji, je to na trase Ždírec nad Doubravou - Žďár nad Sázavou

PŘI DOPRAVĚ AUTEM - viz. video níže - na místě jsou nehlídané plochy určené k parkování


CO A JAK JE DOBRÉ MÍT SEBOU

Na festival byste si neměli zapomenout vzít s sebou: občanský průkaz, průkaz pojištěnce, platnou vstupenku, hotové peníze (nejlépe rozdělené do třech míst na těle) a potřebné léky. PODLE POČASÍ potom pokrývku hlavy, opalovací krém, sluneční brýle, plavky, pláštěnku a dostatek oblečení. POVRCH PLÁŽE JE TRAVNATÝ - sedí se na poskytnutých židličkách - je však možné donést si sebou vlastní křesílka, či si roztáhnout na trávě třeba rohož nebo deku.


POŘÁDEK

V prostorách festivalového areálu je umístěno dostatečně množství odpadkových košů. Prosíme návštěvníky, aby ve vlastním zájmu dbali o čistotu ve svém okolí a odpadkové koše využívali. V případě, že bude odpadkový koš plný, zanechte prosíme smetí na zemi vedle odpadkového koše. Pořadatelé dají brzy vše do pořádku.


DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY

Do areálu festivalu je dovoleno vjíždět dopravními prostředky pouze organizátorům, vozidlům zajišťujícím zásobování a dodavatelské služby a vystupujícím. Návštěvníkům festivalu je dovoleno vzít si do areálu nemotorová a neelektrická jízdní kola a koloběžky za podmínky, že je držitelé povedou a odloží na místě tomu vyhrazeném - je nepřípustné na nich v areálu jezdit, či je umístit mimo vyhrazený prostor. POZOR - elektrokoloběžky, elektrokola, různé skútry ani malé motocykly nesmí z bezpečnostních důvodů parkovat v areálu festivalu - majité těchto dopravních prostředků si musí najít parkování mimo areál festivalu - ve spodní části nejblíže 25 metrů od oplocení areálu, nebo v horní části za silnicí na parkovišti pro auta. Tělesně postiženým bude vjezd na jejich vozítkách samozřejmě umožněn. 

ORGANIZÁTOŘI, ZÁSOBOVAČI, DODAVATELÉ i VYSTUPUJÍCÍ: zabezpečte si svá vozidla i věci uvnitř - pořadatelé nejsou zodpovědní za poškození či krádež jakéhokoliv dopravního prostředku (nebo věcí z něho), ať již v areálu festivalu, nebo mimo něj.


DOMÁCÍ MAZLÍCI

Mějte prosíme napaměti, že je to HUDEBNÍ FESTIVAL, který je určen primárně pro lidi. Nechceme Vám však přikazovat, abyste Vaše domácí mazlíky nechali doma. Ovšem jejich hlasové projevy mohou rušit jak vystupující, tak návštěvníky a jejich přítomnost či chování může hosty obtěžovat. Jejich volný pohyb, či pohyb na dlouhém voďáku, je na ploše festivalu z bezpečnostních důvodů PŘÍSNĚ ZAKÁZÁN ! Pokud je na festival vezmete, přebíráte za ně veškerou zodpovědnost - za jejich chování, za řádnou péči o ně, úklid po nich i za případné škody na zdraví i majetku, které by mohli způsobit. Je vaší povinností mít pro ně odpovídající vybavení - vodítko, košík, misku na vodu a jídlo i pytlíky na úklid exkrementů. Opravdu - dbejte na vše, aby jste se o ně dokázali postarat a udržet je v klidu a tichosti. Na festivalu budou kromě dospělých i děti, které by se mohly nejen znečistit, ale i vylekat či poranit. Nedodržení těchto pravidel může být důvodem k nucenému opuštění areálu jak mazlíčka, tak i jeho doprovodu bez náhrady vstupného. K těmto rozhodnutím nás vedly zkušenosti organizátorů nejen našeho, ale i jiných festivalů. Prosíme respektujte je.


BEZPEČNOST

Na ploše festivalu bude přítomen ZDRAVOTNÍ I POŽÁRNÍ DOZOR - vždy se na něj doptáte u pořadatelů. Poznáte je podle černých triček s bílým logem festivalu vepředu a bílým nápisem POŘADATEL vzadu. Základní pomoc vám může dát právě i kterýkoliv z pořadatelů - jsou především z řad dobrovolných hasičů z SDH KRUCEMBURK, kteří jsou proškoleni a mají všestrannou praxi. Protože však nejsme vševědoucí a stát se může naprosto cokoliv, upozorňujeme, že vstup na festival je na vlastní nebezpečí.


VÝSLOVNĚ ZAKÁZÁNO JE

Vnášení a používání jakýchkoliv zbraní, pyrotechniky, omamných nebo toxických látek, nebo jiných nebezpečných předmětů. Na území celého prostoru festivalu je zakázána jakákoliv manipulace s otevřeným ohněm, s výjimkou užití ohně ze strany organizátorů na místě k tomu určeném. Do areálu je zakázán vstup podnapilým osobám, dále osobám vykazujícím známky agresivního chování či požití omamných prostředků. Přivolaná hlídka je na místě do pár minut a vše případně vyřeší.


GDPR

Vaše soukromí v soutěžích a obdobných věcech spolehlivě střežíme. UPOZORŇUJEME VŠAK, že zvukové i obrazové záznamy z festivalu ZVEŘEJŇUJEME - svým vstupem na plochu festivalu dáváte ke zveřejnění souhlas a to bez peněžité náhrady a časového nebo prostorového omezení.


STRAVOVÁNÍ A PITNÝ REŽIM

Pro vaše hladová bříška jsou na ploše festivalu přítomny stánky se stravou - stejky, žebírka, klobásky či párečky, kuřecí paličky, gulášek a různé další dobroty včetně zahraniční kuchyně. Z provozních důvodů, jako např. zajištění čerstvosti, zdravotní nezávadnosti či jistého prostorového i personálního omezení, nedokážeme zajistit, aby byli pokrmy naprosto všechny najednou ihned k odběru. Střídáme je, aby bylo stále co jíst a potraviny byly stále čerstvé - a tepelně je upravujeme již v kuchyni kempu. Cedule s nabídkou a cenou nesundáváme - personál stánku vám však vždy ochotně sdělí, co je zrovna k dispozici - a na co je třeba počkat- aby se to podávalo v dostatečné kvalitě.

Pro vaše žíznivá ústa je připraven stánek s pívkem i limonádou. A pro mlsné jazýčky je připraven stánek s čajem, kávou i rozličným alkoholem. Také nezapomeňte, že partnerem občerstvení i tomboly je opět JACK DANIELS - takže nejenom že budou k ochutnání všechny druhy, ale budou hlavně i za příznivou cenu. V dalším stánku budou opět k ochutnání dobroty od moštárny ZDRCENÝ JABLKO - mošty, cidery a pod. Vinařství VYSTOUPIL vám jistě znovu nabídne širokou škálu dobrých vín. 

Komu by to vše bylo málo, v kempu je k dispozici restaurace - provozují snídaně, obědy i večeře.

Více na https://www.morerybnikreka.cz/restaurace/


ZÁZEMÍ

Velký stan - prostor pro konzumenty - je úmyslně od pódia dále, než připravené židličky pro posluchače hudby - a to proto, že lidé, co sedí u stolů a baví se nahlas, by mohli svými projevy rušit jak vystupující umělce, tak ty návštěvníky, kteří si přijeli poslechnout muziku v klidu.

ZA VELKÝM STANEM jsou pro diváky připraveny mobilní toalety, které pořadatelé pravidelně kontrolují a doplňují toaletní papír. U toalet je k dispozici 1000 litrová nádrž pro umytí rukou. Voda v nádrži NENÍ PITNÁ.


PO UKONČENÍ PROGRAMU

Vždy večer po ukončení programu vás necháme dojíst a dopít a o půlnoci se areál festivalu uzavře kvůli následným pracem. PROSÍME RESPEKTUJTE TO. K následnému posezení, zpívání a hraní na nástroje se prosíme přesuňte do blízké kempové hospůdky, která bývá otevřená dle obsazenosti. Děkujeme za pochopení :)


UBYTOVÁNÍ

REZERVOVAT A UHRADIT si návštěvníci festivalu mohou "kajutky" na pobřeží rybníku, nebo různé chatky na samostatné louce, stranou od prostorné zatravněné plochy určené pro stany, auta či přívěsy. ANO - auta, přívěsy i stany se také musí platit - je to kemp, je zde k dispozici veřejně přístupné zázemí a upravený prostor - to se provozuje právě z úhrad za tyto služby - prosíme RESPEKTUJTE TO. Opravdu to není drahé. Poplatek se platí na recepci. Kemp má také k dispozici apartmány ve zděné budově. Nedaleký les pak může poskytnout azyl trempíkům a dalším výletníkům přespávajícím "pod širákem".  Více na https://www.morerybnikreka.cz/ubytovani/ , CENÍK naleznete na https://www.morerybnikreka.cz/cenik/


KEMP DÁLE NABÍZÍ

Půjčování lodiček. Pro ubytované nabízí uschování vašeho jízdího kola v uzamčeném prostoru - ZDARMA, půjčování knih - ZDARMA, vyprání a vyžehlení prádla. Na Recepci je prodej turistických známek a prodej suvenýrů - ručně vyráběné hrnečky s motivy kempu Moře, originální přívěsky a jiné drobnosti. Více na https://www.morerybnikreka.cz/nabizime/


KDE PŘESNĚ JE FESTIVAL :

GPS údaje:    49.6772767 N    15.8443889 E

Autem - ze Ždírce nad Doubravou (směr Žďár nad Sázavou)

Rybník ŘEKA a okolí z výšky.